
nków, optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Social media czy SEO?
W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy warto inwestować w SEO, czy też może po prostu w social media. To nie jest łatwe zagadnienie i wszystko to wymaga szerokich analiz i wnikliwego zapoznania się z tematem. Specjaliści podkreślają fakt, że Facebook, Instagram, Twitter, Snap to dziś najpopularniejsze portale społecznościowe i są one kluczowe do odpowiedniego poruszania się w tematyce internetu. Co jednak z pozycjonowaniem stron? Istniało one lata przed social media, a jedyną formą społeczności były kiedyś po prostu fora dyskusyjne. Naszym zdaniem nie ma sensu wybór na zasadzie pozycjonowanie stron albo social media. Dziś, kiedy konkurencja jest ogromna, warto inwestować w oba te rodzaje marketingu internetowego i wybrać i seo i social media.
SEO a małe strony
Niewielkie strony internetowe także mogą być wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak są to rzeczywiście bardzo małe witryny internetowe, to trzeba zrobić wszystko aby miały one bloga. Blog to świetne miejsce nie tylko na odpowiadanie na pytania użytkowników, ale także na zapewnienie im wiedzy i jakości. Jeśli użytkownik kojarzy blogera z wiedzą i profesjonalizmem, to może częściej skorzystać z jego usług, albo po prostu być wiernym czytelnikiem, który zostanie tu na wiele, wiele lat. Wszystko to powoduje, że dzisiejszy świat internetowych wyszukiwarek opera się na wysokiej jakości, rzetelności – daje to szansę niewielkim stronom internetowym na poprawę pozycji w Google. Widać to po trendach w branży, zwłaszcza jeśli właściciel takiej małej strony zna się na optymalizacji w Google.